Aktualności

img

07.05.2024

Grała młodzież: Wygrana w 4 lidze

Tym razem cieszyliśmy się jedynie z wygranej drugiego zespołu. Na boiskach CLJ ponieśliśmy dwie porażki, które mogą skutkować utratą szans na realizację celów. Drużyna juniorów młodszych  walczy o utrzymanie, a zespół U19 marzył o miejscu na podium. Trzymamy kciuki za udaną końcówkę ligi.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 27. kolejka

Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 0:3 (0:3)

Bramki: Turski 14', Hafez 17', Kukuruza 26'

Arka II: Depka - Branicki, Rymaniak, Bełz, Zacharewicz - Staniszewski (70' Brodnicki), Hafez (45' Łyszkiewicz-Dustet) - Predenkiewicz (80’ Szwajcer), Kukuruza, Jurkiewicz (75’ Piotrowski) - Turski (60’ Sawicki)

Trener Maciej Cieślik:

Od pierwszych minut zdobyliśmy przewagę w grze i praktycznie gra toczyła się na połowie przeciwnika. Zespół Powiśla w tej fazie gry skupiał się na obronie własnej bramki i kontratakach, z którymi dobrze radzili sobie nasi obrońcy. Po dobrze rozegranych atakach pozycyjnych bramki zdobyli Turski, Hafez i Kukuruza, a dwukrotnie groźne strzały obronił Pilarz. Po przerwie gospodarze groźniej zaatakowali bramkę Depki dwukrotnie. Z pozostałymi atakami dobrze radzili sobie obrońcy, nie dopuszczając zawodników gospodarzy w nasze pole karne. To była dobra i konsekwentna gra całego zespołu, a zwłaszcza Depki, Rymaniaka i Staniszewskiego, którzy mieli największy wpływ na przebieg meczu i poprowadzili zespól do zwycięstwa.

Centralna Liga Juniorów U19 –  26. kolejka

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia U19 2:1 (1:1)

Bramki: Konanau 2 (9', 59') - Jurkiewicz 7'

Arka U19: Semmerling - Ozimek (87'Kotov), Vereshchak, Górecki, Jurkiewicz, Tuliszka (59' Łyszkiewicz-Dustet), Klimczuk (78' Laszczyk), Sawicki, Walczak (70' Marek), Szymański

żółte kartki:

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Mecz dla nas ułożył się bardzo udanie. Jurkiewicz już  na początku spotkania dał prowadzenie wykorzystując  błąd bramkarza gospodarzy. Niestety nasza radość trwała krótko, bo zaledwie 2 minuty później straciliśmy bramkę. Kolejną po rzucie rożnym. Niestety medal nam się już raczej oddalił i trzeba to sobie jasno powiedzieć. Do końca jednak będziemy walczyć, by poprawić miejsce w tabeli.

Centralna Liga Juniorów U17 – 27.kolejka

Raków Częstochowa - Arka Gdynia U17 4:0 (1:0)

Bramki: 24', 71', 87', 90

Arka U17: Derc - Freiberg, Wierciszewski, Kowalski, Dubiela (60' Pawlicki), Wyszomierski, Pasternacki (81' Trzyński), Strugała (46' Klockowski), Bień (74' Czerowałow), Piasecki, (46' Małowski), Zakrzewski (46' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Graliśmy z bardzo dobrym zespołem, który kreował grę. Z takimi drużynami, aby zdobyć punkty trzeba być bardzo skoncentrowanym i nie popełniać błędów.

W drugiej połowie przy stanie 0:1 stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje. Najpierw jednak sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego z zagranie ręką obrońcy Rakowa, a w 61 minucie Małkowski znalazł się w sytuacji sam na sam, niestety bramkarz obronił.

Przy pierwszej bramce wykazaliśmy w polu karnym za mało zdecydowania. Druga to ewidentny błąd, który nie powinien nam się przydarzyć. Strata dwóch bramek i brak skuteczności przy dwóch sytuacjach nie pozwoliła wywieść z Częstochowy choćby 1 punktu.